| alexx102428 a întrebat:

Cei care stați mult timp zilnic pe YOUTUBE.. La ce calitate puteți viziona maxim videoclipurile de pe YOUTUBE pe TELEFON TABLETA PC/LAPTOP!?

9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

FHD pe telefon si 4k pe pc!

| RAY a răspuns:

Tu te uiti la videoclip?
Pe mine ma interesează melodia, 144p

| Wr3nch a răspuns (pentru RAY):

La 144p nici nu se aude bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In general ma uit la 1080. pe tableta pe laptop merge si 2160

| Wr3nch a răspuns:

Pe pc merge si 4k, pe telefon fullhd. Oricum, depinde si in cat le pune cine incarca videoul.

| NLS a răspuns:

Clipurile care au 4K și mai mult, le vizionez în FullHD,
Pentru ca mi-e lene sa le trec în 4K
Pentru ca nu ma ajuta cu nimic
Si
pentru a economisi banda.

Pe calculator setez rezoluția maxima, acolo are sens, pentru ca am sistem puternic și monitor 4K.

| SingleForOne a răspuns:

Pana la 1080p la majoritatea, unele video-uri chiar și 2060-2160p, aproximativ, nu mai stiu exact. Pe toate device-urile, telefon, pc, laptop, tableta...

| UserRo10 a răspuns:

Pe telefon 2k si pe pc 4k daca videoclipul a fost urcat asa. De regula multe clipuri la care ma uit sunt 1080p si 2k

| Roger645 a răspuns:

La PC trebuie sa ai atat monitor, cat si placa video care suporta rezolutie 4K ( 2160 x 3840), conectate prin DisplayPort. Monitoarele comune de 19" suporta 1600 x 1280. Placa video minima sa fie dedicata 4GB DDR5-256bit ( ex R9 370). Posibil sa mearga si cu placi video mai slabe GTX 750, RX 550, insa cu limitari. Nu folosesc telefon sau tableta ca au ecrane prea mici, nu vezi nici 50% din detaliile de pe monitor ( gen firul de par, frunza din copac, glontul din joc etc).