| anonim_4396 a întrebat:

Cei de la www.mygarage.ro oferă transport gratuit al produselor pana în 50 lei? Pana în ce preț oferă transport gratuit?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Mygarage e un forumwinking bine de stiut. pcgarage e magazinul. costuld e transport pentru produsele pana in 5 kg este 0. platesti insa 13 lei pentru transportul prin ramburs, indiferent de cat cumperi, si de greutate(la peste 5kg se mai adauga)

| draky90 a răspuns (pentru sltlp):

Neop,doar pentru Bucuresti, mie mi-au livrat 3 placi video si am platit curierul+ ramburs, placile avand maxim 2 kg, cheers!

| sltlp a răspuns (pentru draky90):

Pai si eu ce am zis ma?

| draky90 a răspuns (pentru sltlp):

Iti spun eu ce-ai zis, ca plateste doar rambursul etc etc, dar nu pui problema si tu daca omu-i din afara bucurestiului? Curieratul cine-l plateste(ramburs plus livrare)? Mai documenteaza-te.

| sltlp a răspuns (pentru draky90):

Ok, ma reexprim. Costul transportului este 0 lei pentru produsele cu o greutate de maxim 5 kg. Daca este mai mare de 5 kg, se plateste suplimentar. Daca se palteste cu cardul spre exemplu, te ajunge 0 lei livrarea, indiferent de cat cumperi. Daca iei cu bani in mana, indiferent de cat cumperi, platesti acel ramburs de aproape 13 lei. Ce vrei acum, s a iti scanez toate facturile de la pcgarage, sa vezi ce si cum?

| BLKZ a răspuns:

Cei de la pcgarage nu ofera transport gratuit, indiferent de ce suma este vorba. Asadar, vei fi nevoit sa platesti curierul.

| anonim_4396 explică (pentru BLKZ):

Tin sa te contrazic, citeste aici :

"Q: Care sunt costurile de livrare şi ce alte costuri suplimentare pot apărea?
PC Garage oferă livrare gratuită în limita a 5KG, indiferent de valoarea minimă a comenzii sau zona de livrare. Fiecare kilogram în plus peste cele 5 se plăteşte suplimentar cu 1.24 RON/KG (TVA inclus). Costul suplimentar de livrare (dacă există) se poate observa în procesul de comandă. Ridicarea produselor de la sediu nu are costuri suplimentare.

Dacă vrei să plăteşti ramburs (la livrare, curierului), se va adăuga o taxă suplimentară de 12.4 RON (TVA inclus), taxă ce acoperă transportul banilor de la curier înapoi către PC Garage. Pentru a evita această taxă, îţi recomand să plăteşti online cu cardul sau prin transfer bancar. Comisioanele sunt ZERO."

http://www.mygarage.ro/......uceri.html

| BLKZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma refeream la taxa de ramburs, metoda aleasa de majoritatea cumparatorilor.