| xtremetime a întrebat:

Ceva nu e in regula la acest laptop. As vrea sa stiu ce... Pare cam prea bun si trebuie sa fie ceva in neregula cu el. Nu vreau sa-l cumpar si apoi sa vad ce nu e bun la el.

specificatii:

Procesor: Intel Core i5
Frecventa procesor (GHz): 2.5 / 3.1
Dimensiune Cache procesor (KB): 3 MB
Tehnologie de fabricatie (microni): 32
Putere consumata (W): 35
CPU Socket: PGA988B
Capacitate HDD 1000
Tip HDD
Interfata HDD: SATA
Viteza de rotatie (rpm): 5400
Numar HDD: 1
Memorie standard: 8192
Module Memorie Standard: 2 x 4GB
Tip RAM: DDR3 1333MHz
Memorie maxima suportata: 8GB
Sloturi memorie: 2
Placa video: NVIDIA GeForce GT 630M
Memorie video ram: Dedicata 2GB
Diagonala LCD: 15.6
Tip display: HD LED
Reproducere culori (milioane): 16.7
Chipset: Intel HM65 Express Chipset
Caracteristici speciale: Tehnologie Nvidia Optimus

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cnfigurația e ok.Ce nu apare aici e latența memoriei, FSB-ul, versiunea de BIOS și ce placă de bază are. Ceea ce nu am văzut la nici un calculator cumpărat din magazin că apare; și la unele desktop-uri am întâlnit și plăci de bază no name sau biostar, de aia nu scria în specificațiile tehnice ce placă de bază avea, de bună ce era.Succes

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

E super, totusi era mai bun daca ar fi avut de la 3 GB Ram in sus si vezi ca laptopul sa detina Windows 7 Home Premium sau Windows 8.Iti recomand ca laptopul sa fie de marca Sony sau daca iti permiti Apple, dar daca nu iti permiti unul de aceste marci cumpara un Compaq sau nu Toshibawinking

| SDavidS a răspuns:

Da ce? raised eyebrows. Cumperi un MacBook?
Sti ce performant e, e totul in regula cu elwinking, poti sa-l cumperi, dar da-mi si mie un link sau un nume desprelaptop, ma intereseaza. Funda?

| Born_Unnaturally_1989 a răspuns:

Salut, personal cred ca laptop-ul pe care l-ai descris aici este foarte perfomant.

Ca sa intelegi si ca sa ma intelegi. Poftim aici informatie despre Nvidia Optimus - http://www.pcmhz.com/......l-tuturor.

Placa video: NVIDIA GeForce GT 630M
.