| AndreeaIonela a întrebat:

Ceva se intampla in PC meu. Fisierele media mi le recunoaste doar ca fisiere de sistem. de ce? straight face

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Cum adica? iti da vreo eroare ceva? posibil ca nu ai instalat niciun player si de asta.

| AndreeaIonela explică (pentru al3xander):

Exemplu. cand conectez camera foto prin usb imi deschide un folder care aparent e gol insa are fotografii pe el. am umblat la setarile folderelor si a trebuit sa fac setarile astea ca sa imi arate pozele : control panel -> folder option -> tabul View si bifezi optiunea show hiden file…
si debifez hide extension for know file type si debifez si hide protect operating system. de ce le vede ca fisiere de sistem nu inteleg

| al3xander a răspuns (pentru AndreeaIonela):

Aia este setare de la camera. camera poate avea 2 setari pentru conexiune USB: PC si PictBridge (este o setare pentru a conecta camera direct la imprimanta sau alt device pentru a imprima si daca este seata atunci cand conectezi camera la calculator iti va aparea ca folder de sistem). uite-te la setari la camera si vezi ca la conexiunea USB sa fie PC.