| Persoana0piblica0 a întrebat:

CHIAR NU CRED CA NIMENI NU A RASPUNS LA INTREBAREA PE ACARE AM PUS O DE MAI BINE DE 2 SAPTANANI CITITI CU ATENTIE CE VREA SA SPUNA DACA NU INTELEGETI, DACA NICI ACUM NU RASPUNDE NIMENI PUN INTREBAREA PANA GASESC PERSOANA POTRIVITA. NU CRED CA NIMENI NU ESTE INTERESAT...Ce vreau eu sa transmit este mai mult un anunt si sper sa intelegeti ce vreau sa spun, am vazut ca aici intra foarte multa lume si l ar vedea mai multe persoane de cat in celelnte locuri unde l-am postat Caut de foarte mult timp un vloger/youtuber. Am in plan niste intamplari auzante si reale despre o persoana care se face rau de ras in stainatate si as vrea sa creez o serie de scurte filmulete, filmulete cum au Bromania, Ionut Rusu, Mircea Bravo, Like One si multi altii. Eu nu am un canal de Yt forte dezvolat si sigur daca l-as pune la mine pe canal nu s-ar uita nimeni si nu am nici ustensile de calitate sa filmez si daca este cumva un vloger/yotuber din zona Valcea sau zona apropiata chiar si 100 de km si crede ca este serios si putem lucra impreuna, eu nu cer nimic la schimb vreau doar sa fac publice intamlari adevarate si din cate am povestit la prieteni am vazut ca le place si ma gadesc ca ar fi da bine la public. Este foarte mult de povestit si nu pot povesti aici dar daca vrei mai multe detalii eu va spun. Daca este un vloger care doreste continut pentru canalul sau daca citeste cineva asta si cunoste un vloger va rog frumos sa ma anuntati in cel mai serios mod, multumesc.

21 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai fa ti canal de Youtube si da i drumul daca nimeni nu vrea. SI NU MAI SCRIE CU LITERE MARI

| Persoana0piblica0 explică (pentru suntserios):

1 am canal de yt dar nu este popular am spus in comentariu ca am canal, asta caut aici pe cineva cu un canal mai cunoscut chiar nimeni nu vrea sa isi cresca canalul? si 2 am scris cu majuscule pentru ca intrebarea era pusa de 2 sapt si nimeni nu a comntat propabil nu au vazut o sau nu li s-a parut interesant si am acris asa sa atrag atentia

| anonimg a răspuns:

"Despre o persoana care se face rau de ras."

Nu este bine ca sa postam pe internet persoane care poate au probleme psihice.
Mai bine ai face un filmulet prin care sa poti ajuta persoana respectiva. Si il poti trimite persoanelor fizice sau juridice care pot sa ajute material, financiar sau medical persoana respectiva. Si Dumnezeu iti va rasplati. "Adevarat va spun ca, ori de cate ori ati facut aceste lucruri unuia din acesti foarte neinsemnati frati ai Mei, Mie Mi le-ati facut." (Matei.25:40)

| Persoana0piblica0 explică (pentru anonimg):

VAIII SA NU COMENTEZ ACUM URAT LA CE AI POSTAT nu vezi blomania si latii se fac de ras singuri NU VA DATI SEAMA CA AIICI ESTE VORBA DE PUTIN OMOR Chiar nu realizeaz nimeni ce vrem sa facem noi? sunteti INVIDIOSI SI NU VREI SA ACCEPTATI ADEVARUL? TOTI sunteti niste HATERIII am crezut ca voi gasi SERIOZITATE se siteul asta, TOTI sunteti la fel lini de INVIDIE si apropo nu vezi ca numai prostia este de populara IN ROMANIA RATE VOZULIZARI AU FULMULETETE DE CARE SPUI SI CATE AU CEI CARE FAC UMOR HAI SA FIM SERIOSI SE VEDE CLAC CUM SUNTETI DOAR INVIDIOSI pacat ca nu are omul cu cine colabra sa faca ralozare! Haterilorrrr

| anonimg a răspuns (pentru Persoana0piblica0):

Nu îmi lua in nume de rău postarea. Ți-am scris cu toată seriozitatea ca unei surori. Am văzut nu doar pe Youtube, dar si in realitate oameni care făceau glume de prost gust semenilor lor.
Nu ca as fi eu mai sensibil; dar in privinta aceasta toti oamenii trebuiesc să fie sensibili. Gluma este acceptata si poată fi făcută doar atunci când stim că îi place persoanei care o facem.
Dar daca este neplăcută, atunci gluma este extrem de distructiva pentru că atunci ea va lăsa fără personalitate si fără demnitate persoana în cauză.

| Persoana0piblica0 explică (pentru anonimg):

Inteleg ce vrei sa stuui si vad ca mai gasesc personae serioase si apreciesz dar ai citit pana la final? am spus clar ca daca este vorba de mai multe detalii sunt dispuusa sa le dau si era vorba de acea persoana care accepta sa filmeze viodolipurile cu numele sau public nu este vorba de a se face de ras este voba, cum au inteles altii problema, era vorba de o persona care intrdevar erse intr o tara staina si nestiind libma spune anumite glume si gesticuleaza si gesturile par putin amuzante sa stii ca nu aveam de gand sa ma rad de cineva sau sa fac de ras pe cineva. peroana imi este prietena si am calatorit mult impreuna si doream sa cunosca si altii intamplari amuzante din strainatae dar adevarate. Dar se pare ca unii nu au intles ceea ce doream sa facem, noi doar cautam o persoana care sa promoveze ceea ce am facut pentru ca putem pune foarte bine contunutul si pe canalul contru dar in primul rand are alta tema si in al doilea rand dorinta nostra era sa ajutam un youtuber sa isi creasra canalul pacat ca in Romania nu esti ascultat lacd vrei sa faci ceva care va ajuta cuiva

| anonimg a răspuns (pentru Persoana0piblica0):

Ei, iata ca acum am inteles cum stau lucrurile.
Videoclipurile se vor pastra mai bine pe canalul tau, pentru ca poate vreodata persoana respectiva nu va mai dori sa fie afisata public, si in felul acesta exista posibilitatea ca videoclipurile sa fie sterse.
De asemenea, le poti promova prin link-ri. Acolo unde mai gasesti glume asemanatoare, intr-un comment dai copy&paste la videoclipurile tale. In felul acesta ele vor putea fi urmarite de mai multi internauti.

| Persoana0piblica0 explică (pentru anonimg):

Totusi eu presupun intr-un fel daca le pun pe canalul meu care nu are nici un vidoclip nu vor avea vizualizari de asta cautam un canal cunoscut cu multi abonati, ai dreptate ca ar putea fi sterse cu timpul dar canalul meu este unul prea mic sa aiba vizualizari sau canalul persoanei de care v am vorbit care are un singur vidolip si a stans intr-un an 187 de vizionari, si daca chiar exista o modalitate de promovare a videclipurilor unde o pot gasi sau cum as putea fi indumat spre ea?

| anonimg a răspuns (pentru Persoana0piblica0):

Ca sa promovezi un videoclip, dupa ce l-ai incarcat pe canalul tau de Youtube, copiezi adresa link-ului si o pui la comentariile unor videoclipuri asemanatoare.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca vezi ca nu gasesti pe nimeni aici, cauta pe alt site, poate ai noroc. Dar in Romania nu prea ai sanse cu Youtube-ul, mai ales la ce vrei tu sa faci ca sunt prea multi si prea populari.

| Persoana0piblica0 explică (pentru Sn4k3):

Am cautat pana acum pe foarte multe siteuri si nici un rezultat pate nu se intelege ceea ce vrau sa transmit, pai in Romania sunt am dat exemplu bromania like one Ionut rusu si multi altiii. m-am gandit ca daca voi pune intrebarea aici este cineva interesat, am vazut ca sunt foarte multe perosane pe acest site.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In general cel mai rau de ras se fac vlogerii.

| Persoana0piblica0 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Stiam asta si pana la ura este vorba de popularitatea canalului lor dar daca nu stiu sa socializele sau sa colaboreze, se face altineva popular

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Persoana0piblica0):

Vlogerismul este barfa sau o sursa de informatii mizerabile. Multi nu stiu sa faca distinctie din ce vad si aud ( numai cati copii sunt ) si iau exemple proaste care uneori le mai pun si in practica. Nu e o simpla joaca, are efecte psihice si sociale.

| Persoana0piblica0 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

D ar chiar nu se intelege ce am avut de spus? am spus clar ca sunt reale intampariiile adica s au intamplat in realitate! chiar nu va itereseaza sa le aftari sa radem putin impreuna? chiar nu inteleg de ce sunteti asa de invidiosi si nu vreti sa ajutati pe cineva

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Persoana0piblica0):

Am inteles perfect - Eu chiar nu pot sa ajut decat poate doar pe tine de aia am intrat. Tu care crezi ca poti rade de altii, daca esti urmarita de cineva, descopera o multime de prostii in ce faci si poate rade mai rau.

| Persoana0piblica0 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu ai inteles ceea ce voiam sa transmit sau nu ai inteles sensul de a se vafe de ras, persoana dereste sa filmese vodoclipurile in numele sau public, iar daca credeai ca pot rade de cineva asa te inseli peroana imi este prietena, si intr-adevar etse vorba de cineva care este intr o tara staina si neintlegeand limba spune anumite glume si face anumite gesturi oarecum amuzante, dar CUM AM SPUS NU ATI INTELES CEEA CE VREM SA FACEM ati inceles cu toctul altceva ceea ce nu are de a face cu continutul daca citeai pana la capat ai fi vazut ca am spus ca pot da detalii in loc sa lasi cmentarii rautacioase puteai SA INTREBI despre ce detalii este vorba nu mai fiti rautaciosi si incercati sa ajutati iar daca nu puteti intelegeti ce vrea omul sa spuna inainte sa dati repede cu rautatea, noi asta incercam sa facem sa cautam un youtuber care sa il ajutam sa isi cresca canalul prin asta.vad ca toti va uitati la fulmulelte de genul dar sunteti invidiosi daca vine cineva cu ceva mai bun pacat ca in Romania nu este colaborare, intelegere si ajutor

| NameInUse a răspuns:

Macar fa-ti reclama aici, da un link spre canalul tau. Multa lume sta pe TPU de plictiseala, da-ne si noua sa vedem ceva, sa radem, fa cevaaaa

| Persoana0piblica0 explică (pentru NameInUse):

Nu ai citt pana la capat? am mentionat ca eu nu am canal popular nu pot sa il pun pe canalul meu nu ai INTELES ce aut sau cum? asta caut in canal aici citeste cu atentie sau intelege ceea ce citesti sau mai bine nu mai coneta daca nu ai inteles asigura te mai intai ca ai inteles

| NameInUse a răspuns (pentru Persoana0piblica0):

Ce pana mea nu ai inteles? Pune un link pe TPU catre canalul tau, lumea vede, il acceseaza, se uita, iti cresc vizualizarile...

| Persoana0piblica0 explică (pentru NameInUse):

Se pare ca tu nu intelegi ca eu vreau sa ajut in youtuber canaluol meu are alt contulut pana la urma apare pe canaul lui si canalul lui va creste dar stau putin si gandeste inainte sa lasi comentarii rautocioase