| anonim_4396 a întrebat:

Cine are windows vista ultimate? Vreu sa-l instalez dar nu sunt sigur de ceva. Vreu sa stiu daca aceasta versiune de vista e mai buna decat xp, e mai eficient vista ultimate decat xp, chestii de genul asta.

4 răspunsuri:
| ItzRivenGod a răspuns:

Ei bine e mai bun si mai performant dar are si defecte adica daca vrei sa joci fifa ai nevoie neaparat de crack si deamon tools la xp nu ai nevoie de nimic si avantajul e ca super usor de instalat ca eu am vista home premium si am vazut pe youtube ca toate sunt foarte usor de instalat dar trebuie sa dai restart la orice joc instalt cu cd original sau program.

| antonius74 a răspuns:

Depinde daca e mai eficient sau nu: daca calculatorul tau suporta windows vista ultimate (adica indeplineste ceva mai mult decat cerintele minime), atunci e mai rentabil decat XP, parerea mea. daca il instalezi doar ca sa-l ai si nu crezi ca va functiona, atunci nu o face, pentru ca numai o sa te enervezi ca o sa mearga incet. acum a aparut windows 7, de ce nu-l incerci? am auzit ca fanii XP, care vor ceva mai bun, sunt foarte multumiti de el happy

| premamotion a răspuns:

De ce nu mergi pe Windows 7?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vista Ultimate este mai performant decat xp