| Popescu_Ionut_1995 a întrebat:

Cine imi poate spune cum sa dau calculatorul pe limba romana adica vreau sa scriu in word cu diacritice.
mersi.

2 răspunsuri:
| AlexandruAR a răspuns:

Mergi in Control Panel, in casuta de cautare scrie "change keyboard", selecteaza din rezultate "Change keyboard or other input methods", apoi "Change keyboards", alegi de acolo ce ai nevoie si le ordonezi

| Becky18 a răspuns:

Pai ai in bara jos undeva un patratel pe care scrie EN si dai click acolo si schimbi in RO sau daca nu iti apare acel patratel de la setari din control panel...winking