| DaGGerDMG a întrebat:

​Cine imi poate spune si mie daca Intel Core 2 Duo E8400, 4gb ram limiteaza mult RX 550? In jocuri de genul LoL, ETS 2, CS GO? Am o plasma de vreo 60-70 cm. Nu ma intereseaza ultimele jocuri...
*placa de baza HP 2820h, calculator HP compaq dc5800*

4 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Nu e plasma e LCD. Procesorul ala nu te va lasa sa joci mare lucru, e vechi si slab.

| Ironwin a răspuns:

Da este mai bun GTX 1050 dar este mai scump, este alegerea ta. Ambele placi o sa iti duca "plasma" si jocurile care te intereseaza fara probleme

| DaGGerDMG explică:

Ar fi mai bun GTX 1050 cu procesorul meu?

| DaGGerDMG explică:

Prin plasma ma refeream gen la televizor cu plasma. nu stiu cum sa explic. nu este monitor, dar are si intrari VGA si HDMI