| Yoyoo300 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu setarile de la Nikon D5000. Adica sa imi spuna la fiecare ce sa setez sa imi iasa pozele clare, frumoase. Multumesc anticipat.
Dau funda, bineinteles. happy

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

Pentru a folosi aparatul fata batai de cap in orice conditii, il poti lasa pe modul auto si o sa aleaga singur setarile.

Pentru setari manuale, trebuie sa cunosti cateva notiuni generale (aperture, shutter, iso, wb.). Gasesti informatii despre toate la prima cautare pe google.