| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu decodarea unui sony ericsson c905?
ceva program sau site unde as putea decoda telefonul

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dar trebuie sa trimiti un sms sau sa platesti cu contul bancar, cod gratuit nu gasesti nicaieri si daca e sa dai de unul e deja folosit nefiind compatibil cu mobilul tau.

| Dany008 a răspuns (pentru mgtow):

Da sunt si programe pentru asa ceva numa ca nu stiu unde sa ma loghez am aerix si d-ultimate unlocker dar trebuie sa te loghez si aia nu gasesc

| master77 a răspuns (pentru mgtow):

Uite ca merge. Stiu ca mai demult am decodat un SE cu programul asta. http://www.emobil.ro/......5_etc.html

| mgtow a răspuns (pentru master77):

Dar nu e pentru xperia x8

| Dany008 a răspuns (pentru master77):

Si eu am incercat aici si te intreg daca tot ai folosit aici decodand un telefon 2. Iti faci un cont la adresa de http://www.aerix-group.com/default.aspx?cms.page=index. cum ma logez pe site asta ca eu nu vad niciunde log in sau ceva de genul :(

| mgtow a răspuns (pentru master77):

Mobilul meu e touchscreen si nu pot apasa tastele 2 - 5 daca e oprit.

| Dany008 a răspuns (pentru mgtow):

Ala ii telefonul tau
nu te supara eu am cerut ajutor deci raspunsul ar trebui sa fie pentru mine si in plus de asta si pentru telul tau exista un mod de a decoda, in fine mersi oricum

| mgtow a răspuns (pentru Dany008):

Eu te inteleg dar avem voie sa vorbim cu cine vrem pentru ca TPU nu e unu pentru unul ci toti pentru unul,

| master77 a răspuns (pentru mgtow):

Nu stiu cum e la SE dar telefoanele cu android se decodeaza foarte usor.

| master77 a răspuns (pentru Dany008):

Pai nu mai exista site-ul vad, de aia nu merge.

| Dany008 a răspuns (pentru mgtow):

Nici nu am zis ca nu putem vb bine zis TPU ne ajutam unul pe altul big grin

| Dany008 a răspuns (pentru master77):

Alt site nu sti?
sau uite am programul d-ultimate unlocker si la asta trebuie sa ma loghez unde trebuie sa ma inregistrez ca apoi sa ma pot loga?

| master77 a răspuns (pentru Dany008):

N-am mai gasit alte site-uri, mai era unu da nici ala nu mai merge. Du-te la un service gsm daca iti trebuie neaparat, oricum nu cred ca ar trebui sa iti ceara mai mult de 20-30 lei.

| Dany008 a răspuns (pentru master77):

Pai aia ii ca eu sunt in Italia acum si as vrea sa ii dau telefonul la taicameu (aici nu sunt service telefoane sau ceva de genul )
astia nu is repara telefoanele is cumpara altul si gata laughing

| GIRLBELIEBER a răspuns:

Pai du-te acolo unde se cumpara telefoanele si acolo iti pot si rezolva cu telefonul mai intai ii spui ce problema are si til va [studia] e ca si cum ai aduce un tel din strainatate si trebuie decodat te duci acolo si ii spui si eu am primit unil din strainateate si trebuia decodat