| dayana1me a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa imi gasesc placa sunet de la calc? desteptu' de varmio a sters windows-ul si nu mai am placa sunet. :[ sad x-[ x-(

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Palca video sau driver-ul pentru placa video?
Placa video îi pe placa de bază în computer sau incorporată în placa de bază iar driverul pentru placa video îl poţi descărca de pe net sau în cazul tău după reinstalarea sistemuilui de operare că altceva nu mai ai ce îi face numai eventual cu Bart PE, dar nu garantez rezultate ca să mai recuperezi driver-ul că din momentul în care nu mai ai windows-ul în computer=> nici driverii.
Ar trebui să ai un CD pe care scrie Motherboard. Ăla e Cd-ul cu driverii plăcii de bază(sunet, imagine, internet, etc). Dacă îl ai atunci după ce ai instalat Windoza rulează CD-ul(de obicei îi cu auto instalare(la mine apare un meniu de unde pot selecta ce driveri să instalez)). Sper că te-am ajutat cât de cât.

5 răspunsuri:
| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Ia o surubelnita, desfa carcasa daca nu mai ai calculatorul in garantie, si pe placa de baza o sa scrie cu alb marca si seria (modelul) placii de baza (presupun ca ai placa de sunet onboard). Intra pe site la producator si cu ajutorul seriei o sa gasesti toate driverele. Daca placa nu e incorporata, te uiti pe ea la scrisul cu alb happy si procedezi la fel. Asta daca nu ti-ai gasit CD-ul. Nu folosi programele de pe internet care "cauta driverele" tale, o sa iei o mare teapa.

| vladix a răspuns:

Te poti folosi de programul asta http://www.pasionat.info/reinstalarea-driverelor/. Bafta!

| alexutzu00791 a răspuns:

Imposibil. O ai pe cd ul dat de aia de unde ti ai luat calc. Daca s au sters componente din windows, nu mai ai nici o sansa trebuie reinstalat sistemul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie seria calculatorului pe google si o sa-ti apara lista cu toate driverele.

| adidas_2976 a răspuns:

Reinstaleza xp