| BlureShadow a întrebat:

Cine ma poate invata si pe mine in 3Ds Max prin yahoo messenger sau skype, fara sa platesc?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

3D Max este un program foarte serios si destul de greu de invatat.
De ce crezi tu ca un specialist in 3D Max ar pierde sute de ore cu tine pe yahoo messenger, in loc sa lucreze la proiectele lui si sa castige bani?

Sfatul meu este sa-ti instalezi programul si sa incepi singur cu tutoriale care se gasesc cu miile pe net, pentru ca nimeni nu te va lua de la zero. Abia dupa ce ajungi la un anumit nivel de cunostinte poti sa intri intr-o comunitate de 3D Max-isti care sunt dispusi sa te ajute.
Si nici atunci nu te astepta sa piarda cineva prea mult timp cu explicatiile pe gratis. Profita de accesul usor la informatie pe care ti-l ofera internetul, si invata pe cont propriu.

| BlureShadow explică (pentru johnnny123):

Pai asa pot invata da daca gresesc, si nu stiu unde am gresit, ceva, orice, cine imi explica ce am gresit? confused

| johnnny123 a răspuns (pentru BlureShadow):

Poti oricand sa intri pe un forum de 3D Max si sa pui intrebari.
Dar dupa cum spuneam, trebuie mai intai sa stii cu ce se mananca, sa ai cunostinte de baza, pentru ca nu o sa stea nimeni sa-ti explice notiunile elementare.

Nu trebuie sa-ti fie frica sa gresesti, asa se invata. Incepi cu modele simple si incet-incet evoluezi spre modele mai complexe. Nu te apuci din prima sa faci prototipuri de masini, ca nu o sa-ti iasa.

3D-ul este un domeniu foarte migalos care cere mult exercitiu si multa rabdare. Si asta depinde numai de tine.

| BlureShadow explică (pentru johnnny123):

Ok, mersi pentru raspuns, funda happy