| Lucian4 a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna, la mouse-urile fara fir (wireless) trebuie instalat soft-ul pentru a merge? si cat tine bateria. vreau sa-mi cumpar unul.

Răspuns Câştigător
| StefanS a răspuns:

Nu trebuie instalat nici un cd. De obicei isi gaseste windowsul driverul automatat.
Cat tine bateria? Depinde de fiecare model. Uita-te la specificatile modelului pe care vrei sa il cumperi ca scrie. happy

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

La mouse-ul wirelles cand bagi usb-ul in pc se instaleaza singur! deci nu trebuie sa faci mare lucru iar bateria (in functie de ce baterii folosesti )te tine maxim o saptamana! Eu folosesc acumulatori reincarcabili R6 si sunt super multumit! By!

| Mirco a răspuns:

Da trebuie mai intai instalat soft-ul si apoi merge si bateriile te tin cam o saptamana dar din ce am auzit eu cam fac fite nu sunt asa de bune

| BrD a răspuns:

Depinde de mouse si de windows. Eu am windos 7 si un mouse fara fir la pretul de 35 lei. Daca ai baterii bune te tin cam 4 zile.

| Klepto a răspuns:

Softul trebuie instalat sa mearga si o tastatura si un mouse wireless dar cred ca tot ai nevoie de soft sa mearga.
Bateria tine in functie de ce baterii folosesti si cat de mult abuzezi de mouse.
Ex. Jucam cateva ore ceva ce necesita multe click-uri si ma lasa balta mouse-ul cand imi era lumea mai draga.
Daca nu il folosesti intens tine.