| ioan452 a întrebat:

Salut, am un mouse wireless dar nu mai am adaptorul acela, pot cumva sa îl folosesc fără el sau trebuie sa cumpăr alt mouse?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca si cum, am masina dar pot merge cu ea daca nu are combustibil?
Normal ca trebuie alt mouse cu alt adaptor, pentru ca sunt „imperecheate".

| Brizbriz a răspuns:

Sigur, folosesti vodoo si te concentrezi continuu pe mouse

serios, singura solutie pe care o stiu e la device-urile wireless Logitech, care au o chestie numita "Unify", la care, daca, cumperi o tastatura cu un receptor Unify, poti sa connectezi si mouse-ul la acelasi receptor
daca nu e Logitech Unify (e un icon foarte specific
https://s13emagst.akamaized.net/......43e430.jpg
in dreapta)
si nici bluetooth

atunci... NICI O SANSA

chiar sunt incuiate pe diverse solutii, ca un mouse sa nu mearga pe alte receptoare, pentru ca daca intr-un birou cumperi 10 mousi, atunci fieare ar merge in acelasi timp pe toate calculatoarele (adica tu misti mousu' si se misca cursorul pe 10 calculatoare)

| Trixt3r a răspuns:

Daca te referi la partea de USB care intra in PC, atunci trebuie sa cumperi altul, acele este receiver-ul de semnal care primeste semnalul de la mouse si-l transmite/traduce la PC.