| Paty8697 a întrebat:

Cine stie cum pot schimba parola pe care trebuie s-o tastezi cand deschizi calculatorul la windows 7?

Răspuns Câştigător
| 1997biju a răspuns:

Deci,
1.apesi pe START
2. apesi pe poza de sus
3.acolo iti arata change name, change type si change password
4. apesi pe change password si scrii ce password vrei

5 răspunsuri:
| InnocentLoovee a răspuns:

Click dreapta, personalize, unde iti arata lupa, in dreapta sus scrii "change password" si dai pe "user accounts".

| ALYNAMARYA a răspuns:

Click dreapta, personalize, unde iti arata lupa, in dreapta sus scrii "change password" si dai pe "user accounts".

dupa aceea, dai pe "create a password for your account".

Sper ca te-am putut ajuta.

Sarbatori fericite! :*

| Bibzzz a răspuns:

Apesi pe start, pe poza si scrie acolo daca vrei s-o schimbi sau s-o scoti, dar va trebui sa tastezi si parola veche ca sa se asigure ca nu o schimba altcineva

| Storepc_Reparatii_1990 a răspuns:

Trebuie sa ai cont de administrator si intri in control panel User accounts si schimbi de acolo, daca ai uitat parola atunci downloadezi o imagine mai noua de hiren boot cd, bootezi cu ea si vezi ca ai posibilitate sa stergi parolele si ai rezolvat problema:d

Ti s-a stricat laptopul, calculatorul, televizorul sau alt echipament? nu te ingrijora, contacteaza-ne si noi ti-l vom repara. www.storepc.ro

| raishka a răspuns:

Dai pe STRAT (coltul din stanga jos), apesi pe poza administratorului ( colul din dreapta sus). Se va deschide o fereastra noua, iar pe primul rand scrie "Change your password" / "Schimba parola".
Toate astea in cazul in care iti sti parola actuala.