| NuStiuCeva a întrebat:

Cine stie cum sa configurez un router AccEOC, ca sa am wifi in casa, dau funda!

6 răspunsuri:
| dge18 a răspuns:

Router-ul e configurat automat pe conexiunea LAN banuiesc. Tu trebuie sa configurezi doar partea WAN (cea publica prin care prinzi net). Bagi cablul de net in PC, te duci in Run > Cmd > [Scrii] ipconfig /all --- si ai acolo ce trebuie sa completezi pe router - ip-ul, gateway, netmask, dns etc happy Bafta!

| NuStiuCeva explică (pentru dge18):

Imi dai un id de mess sau skype te rog, nu prea ma pricept.

| dge18 a răspuns (pentru NuStiuCeva):

Dinugeorge4 yahoo | dinu_george_13 Skype
big grin te ajut cu mare placere!

| Radu284 a răspuns:

Esti sigur ca routerul tau are WiFi? Si ala parca e modem, nu router.

| NuStiuCeva explică (pentru Radu284):

Stiu pe cineva care are la fel ca mine si are WIFI

| Danzell a răspuns:

AccEOC nu e router. e modem. la un modem nu ai ce sa configurezi.
reseteaza modemul. ai primit in cutia modemului ceva instructiuni? sau de la cei de la rds?( presupun ca de la ei il ai.
daca vrei sa iti bagi net pentru mai multe device-uri iti trebuie router.(din ala adevarat.) numai la asta poti intra sa ii schimbi setarile.