| cornelmarius a întrebat:

Cine stie programe de curatat calculatorul foarte bune?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

CC cleaner o fost cândva bun, acuma cu așa ceva îți strici Windows-ul, că va curăța în neștire și ce trebuie și ce nu trebuie în sistem, TYune Up utilities e soft Licențiat ce se poate încerca 30 de zile, deci dacă vrei să îl folosești mai mult nu e o opțiune bună.
Eu îți recomand Glary utilities.E o clonă gratis pentru uz personal al TuneUp Utilities(care se șție ca e unul din cele mai bune optimizatoare de Windows), restul ce ți le-o indicat de pe softpedia îs de-alea ce eu le clasez la „Made on vapor" sau fantomă. Succes

| shannygelu a răspuns (pentru DeyCj):

Este bun glary utilities dar dupa o perioada de 2 ani MAXIM cred ca ar trebui sa schimbe windowsul

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns (pentru horia2012):

Sunt ele gratis dar nu sint cele mai bune algeri.Firma parteneră Microsoft ce deține și administrează site-ul softpedia cu asta se ocupă, cu creerea de softuri, dar nu toate sunt bune de acolo.Normal că ei promovează softurile lor că altfel nu ar avea de lucru si nici salarii.

| horia2012 a răspuns (pentru DeyCj):

Eu le folosesc de 1 an de zile (am renunta la ultimul ca erau prea multe) si sistemul nu l-am instalat de 2, trec pe al 3-lea, an. Ceea ce spui e corect daca lucrezi in domeniu. Dar eu ca simplu utilizator nu ma intereseaza ale cui sunt, ci sa fie cat mai bune sa-si indeplineasca scopul pentru acre au fost concepute si eventual gratis. Bineinteles ca unele programe gratis nu sunt asa de bune ca variantele lor platite, dar mai facem si compromisuri, nu-i asa? Eu cel putin am fost dezamagit de o gramada de programe pe care
le-am instalat si folosit in varianta "trial".

| DeyCj a răspuns (pentru horia2012):

Așa am făcut și eu.Am tot testat, căutat și experimentat și la final m-am oprit la Glary utilities, care, cu echivalează ca funcționalitate cu TuneUp Utilities, cu difernța că înn TuneUp ai mai multe opțiuni, setări ce se pot face și manual tot la fel de bine cum le face și programul, deci te poți lipsi de dat banii pe inutilități, de asta recomand Glary, că e similar dar gratuit pentru uz personal, și cam la fel de puternic ca și „colegul" ce trebuie plătit ca să ai toate funcțiile de optimizare.La Glary numai 3 funcții sunt limitate dar nu îs importante și nici nu te încurcă ca user normal de calculator.

| horia2012 a răspuns (pentru DeyCj):

Intre cele doua ai dreptate, nici mie nu mi-a placut TuneUp, dar am vrut niste programe care sa si optimizeze sistemul si sa-l curate cat mai bine si la astea m-am oprit. Mi-a placut si Glarry Utilities, dar cum ti-am zis la un moment dat sunt prea multe.

| LTAA a răspuns:

TuneUp 1-Click Maintenance

| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

Nu prea gasesti nici un program bun.cel mai indicat este sa bagi windows-ul

| Michaelutzu a răspuns:

Cel mai bun este ccleaner.

Cauta-l si vezi daca merge.

Funda te rog :3 happy

| Amadeus1202 a răspuns:

Eu am folosit Advanced System Care 6 si a mers ok. Nu am avut nici o problema cu el.