| KingOfShadow a întrebat:

Cine stie un site de pe care pot descarca free windows 7 professional care v-a mers si voua si este foarte bun ( merg jocurile bine etc ) si pe care nu ar mai trebui sa reinstaleZ toate driverele si partitiile sa ramana la fel
FUNDA

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Windows 7 este proprietar Microsoft și numai într-un singur loc se găsește și anume pe www.softpedia.com.Firma ce deține acest site și forum este partener Microsoft și cu ocazia împlinirii a 10 ani de existență, cei de la Microsoft le-a făcut cadou Windows 7, iar ei pe post de act de caritate l-a pus spre download gratis, legal și garantat cel original.Din acească sursă se alimetează și alte site-uri care preiau de aici.Deci uite linkul de download:
http://www.softpedia.com/progDownload/Windows-7-Download-118183.html
Nu uita să nu îl românizezi cu loadere și seriale.Nu este cazul că îl poți folosi legal în trial 120 de zile minim folosind doar slmgr -rearm în a 29-a zii de probă, etc.Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio legatura partitionarea cu windows ul, iar diverele oricum trebuie sa le instalezi daca vrei performante.

vrei un windows bun scoate banu si cumpara licenta nu il pirata

| KingOfShadow explică (pentru suntserios):

Suntem in Romania nu in Germania, aici salarii mici preturi scumpe

| lpavel a răspuns:

Toate setarile alea depind de pc-ul tau nicidecum de Windows! Deci asa ceva nu vei gasi...

| pozeanimate a răspuns:

Windows 7 profesional 32 bit
este original, white, ca din fabrica
http://msft.digitalrivercontent.net/win/X17-24280.iso

driverele doar pentru video sa instalezi pentru placa ta
fiecare pc ii trebuie driverele lui, nu merge la toti aceleasi drivere
partitiile vor ramane la fel doar daca vei instala in partitia care este acum instalat windows

| KingOfShadow explică:

Nu conteaza daca se poate cea ce e mai sus to doar faci off... in continuare cine stie de unde pot lua un windows professiional care va mers bun?

| Zamfira2sweet a răspuns:

Daca vrei un windows curat fara keylogger sau virusi, asta e singura modalitate de a descarca direct de pe site-ul Microsoft: http://www.mocasoft.ro/......microsoft/