| Mari_Marilena_1985 a întrebat:

Cine stie vreun program de tradus seriale si cum pun subtitrarile pe episod?

4 răspunsuri:
| FallenAngelAlina a răspuns:

Daca vrei subtitrari la filme si seriale incerca BS.Player, iti cauta automat subtitrarile.

| test1999 a răspuns:

O subtitrare se face manual, se tritreaza manual. In BSPlayer ai acolo in setari sa-ti arate timpii, dupa ce ii salvezi deschizi filmul si il urmaresti si traduci exact dupa timpi. Playerul iti recunoaste subtitrarea dupa extensoa.srt *etc*, daca la asta te-ai referit.
Daca vrei sa cauti o subtitrare sunt foarte multe site-uri cum ar fi:
Regie Live, Subs.ro, Titrari.ro etc

In orice playr te duci click doi Subtitle/openfile/ si alegi subtitrarea. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru test1999):

O sa incerc si o sa ti spun! intre timp am gasit alt program dar nu pot sa atasez fisierul video

| Mari_Marilena_1985 explică (pentru test1999):

Cred ca nu ai inteles sau nu ti am explicat eu bine! vreau sa traduc filmu si sa si pun subtitrarea pe film! programul asta o face?