Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cineva mi-a distribuit poza mea pe facebook si eu nu vreau sa am nici o distribuire la poza de profil...deci cum fac sa sterg acea distribuire?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa o stergi.

| Lyndsey a răspuns:

Hristos S-a inaltat!
Stiu ca nu e prea placut. Eu am lasat asa, desi as fi putu sa-i zic persoanei respective sa sterga din cronologia sa. In schimb, poti face tu asta. Succes!
P.S.:Nu degeaba a distribuit-o.winking

Răspuns utilizator avertizat
| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Nu ai cum! Te sfatuiesc sa faci cum a spus Lyndsey

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Nu poti sa o stergi! Este imposibil!

| GabrielaS13 a răspuns:

Nu poti. Poti spune persoanei respective sa o stearga deoarece te deranjeaza.

| Madeline33 a răspuns:

Cel mai bine spune-i direct persoanei respective sa stearga postarea pentru ca, pana la urma, fiinda poza ta de profil, ai dreptul.
Mai exista posibilitatea sa te duci la postarea respectiva si sa dai pe sagetica din dreapta sus apoi selectezi "I don't want to see this". Imediat postarea se va ascunde de pe News Feed-ul tau si-ti va aparea in loc "This post is now hidden from your News Feed." si "Why don't you want to see this?".
Dai pe "Why don't you want to see this?" si ai acolo mai multe optiuni din care poti alege, printre care si "I'm in this photo and I don't like it". Mai in colo cred ca te descurci. In felul asta poate Facebook ii va sterge postarea dar nu garantez.

| tykeros a răspuns:

Poti cel mult sa-ti scoti tag-ul de pe poza (te duci in partea de jos a pozei unde iti apare un meniu>>click pe Options>> Remove Tag... si nu va mai aparea la tine pe cronologie... dar va ramane in continuare pe facebook.)

| Lola2827 a răspuns:

Cu talent si cu prostie rolling on the floor