| Sorinlelele a întrebat:

Conteaza mult routerul la viteaza de internet?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai mult furnizorul, ruterul nu cred ca influenteaza asa mult toate sant din China

Bula
| Bula a răspuns:

Router-ul este doar o veriga din "lantul" internetului.
Viteza este data de veriga ceea mai slaba.

| RAY a răspuns:

Depinde si cat de puternic semnal are si daca are si 2, 4 ghz vs 5 ghz, depinde si de antene, depinde de mai multe

cumpara de calitate
https://www.emag.ro/......D0CSFCBBM/ recomandarea mea

| sierra1 a răspuns:

Viteza pe care routerul o transferă este intotdeauna mai mică decât cea primită

intrebare: ai prin cablu viteză de 600 Mbs și routerul "duce" 300 mbs, ce zici contează?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai conteaza, sa poti sa atingi viteza de pe contract happy

| anonimg a răspuns:

Tu platesti abonament la internet pentru o anumita viteza; trebuie sa stii ce viteza ai pe cablu.
Iar routerul nu trebuie sa aiba o viteza mai mica decat aceea care o ai pe cablu.
In principiu, tu vei avea intotdeauna viteza cea mai mica: ori aceea a routerului, ori aceea de pe cablu. De aceea trebuie sa te asiguri ca routerul nu iti limiteaza viteza care o ai pe cablu. Viteza routerului trebuie sa fie la fel sau chiar un pic mai mare decat aceea a cablului.

| Frank51 a răspuns:

Daca esti pe fir nu prea;
Daca esti pe wifi cu siguranta.