| Stefan03 a întrebat:

Imi puteti recomanda cabluri bune de internet pentru PC? Sau macar dupa ce sa ma uit cand cumpar unul? Conteaza cablul pentru viteza sau routerul din care pleaca?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu trebuie să mai cumperi cablu.
Până la router îți oferă firma de internet.
De la router la pc o să ai cablu în cutia routerului.
Posibil ca firma de internet să îți ofere și router; deci ai toate șansele să nu cumperi mâncare nimic.
Noi nu știm dacă ai cablu de internet deja în casă. Dacă nu ai, o să îți dea firma de internet.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Amandoua teoretic insa, cu un cablu Cat-5e poti duce viteze de până la 1Gb/s ceea ce este mult mai mult decat iti poate oferi providerul. Deci cauta un Cat-5e.

Baftă!
happy

| oidee a răspuns:

Firma care iti furnizeaza internetul, pune si cablul la instalare.
Nu stiu ce firma vei folosi, dar DIGI are acum cablu optic.

| Bibyboss a răspuns:

Sal, iti trebuie cablu normal de retea atit.

| Bibyboss a răspuns:

Cablu de retea