| Andrei144 a întrebat:

E normal sa ai o viteaza de internet mai mica ziua decat noaptea? Voua vi s-a inamplat?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E normal. Ziua sunt multi conectati pe internet.

| lpavel a răspuns:

Da, cand aveam net slab... Probabil si tu il ai slab big grin

| Andrei144 explică (pentru lpavel):

Dude seara e f bun, ziua nu.ori dai un raspuns serios ori du-te la sarmalele tale

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei144):

Vreau si eu sarmale.

| lpavel a răspuns (pentru Andrei144):

Ok am revenit de la sarmale si nu mai are rost sa zic si eu ce zice CookieDog (**** de caine laughing ) credeam ca m-ai inteles la primul com... Cand se incarca linia prea tare o simt numai cei care au cel mai slab net pe acea linie...

| LPCTSTR a răspuns:

Pai, conform rapoartelor Google, ziua se utilizeaza intens internetul, noaptea ai mai mult viteza pentru ca nu trebuie impartita viteza cu alte mii de persoane din zona, este si putin logic ca nu vei avea viteza mare ziua happy

| Andrei144 explică (pentru LPCTSTR):

Da frate dar totusi multi nu au aceasta problema

| Andrei144 explică (pentru LPCTSTR):

Si da e ormal sa fie reteaua mai incarcata ziua dar pana la urma de ce mai platesti un abonament daca nu ai servcii de calitate? Ma intereseaza in prinipal cat mai au problema asta sa stiu daca e o problema generala sau ceva local ce teoretic s-ar putea repara. Oricum iti zic ca nu e nice deloc sa ai 0. 50Mbps in raport cu 12 Mbps

| LPCTSTR a răspuns (pentru Andrei144):

Plangere poti depune la sediu local, aici doar se plang oameniiwinking

| Andrei144 explică (pentru LPCTSTR):

Frate zi-mi doar daca și tu ai problema asta, nu te mai da inteligent scoțând rezolvări daca nu ai ipoteze...

| LPCTSTR a răspuns (pentru Andrei144):

Eu nu am probleme pentru ca stau la tara si nu e nimeni care sa ocupe banda tongue

| Andrei144 explică (pentru LPCTSTR):

Și eu stau...

| gabicoo a răspuns:

Telefoneaza la firma. Vor trimite o echipa.
Când vin faci un pic de scandal si se rezolva. Zici ca suspectezi ca mai e conectat careva la net-ul tau sau alta chestie de genul asta.
Eu asa am procedat m-au trecut pe alt cicuit si de atunci nu mai am probleme.
Ei pe asta se bazeaza. Romanul îngite si tace. Un pic de tupeu si se rezolva.
Succes
happy

| Eduard_Sorin_1990_zpcN a răspuns:

Bai cookiedog ce doresti ca am primit pe mail cs mi ai dat desaj saturnifrsternitas, te pot ajuta cumva?

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns:

E foarte normal ca ziua sa fie internetul mai slab, deoarece mai multi utilizatori folosesc din banda de date a providerului...Noaptea cand sunt mai putini utilizatori aceeasi banda de date se imparte la mai putini utilizatori.
Nu e tot una daca internetul e folosit de 1000 de oameni sau de 3 oameni.Suna si tu la informatii clienti la firma de la care ai internetul si spune-le problema ta, eventual roaga sa-ti trimita in teren un lucrator de al lor sa verifice care e valoarea adevarata de internet la tine ziua. uneori fac minuni din diverse setari/telefoane...chiar schimbari de aparatura a lor de pe stalp/scara de bloc...

| Andrei144 explică (pentru Muresan_Marius_Ioan_1975):

Încearcă tu sa vb cu ei, orice le zici îți dau repede un răspuns "oficial "și gata

| Muresan_Marius_Ioan_1975 a răspuns (pentru Andrei144):

La noi in oras cand am avut problema cu serviciile oferite de ei, am facut sesizare si le-au rezolvat.Acu nu stiu stiu de la ce firma ai internet, daca ai sau nu fibra optica ...plus tipul de abonament, routerul folosit de tine daca folosesti si calculatorul tau personal cat e de performant sau nu.Toate afecteaza viteza la internet.Sa nu uitam ca in unele zone infrastructura a ramas subdimensionata si atunci cand sunt multi utilizatori in banda de internet se observa mai repede ca scade.
Apropo la mine in oras sunt mai multe firme mari care ofera internet fix, plus una mai mica si daca nu-mi convin servicile oferite dupa ce i-am sesizat reziliez contractul si trec la altul.Nu mai suntem in anii cand internet oferea doar Romtelecom si ala prin telefon.