| costinvlad490 a întrebat:

Contul meu de Facebook a fost dezactivat. Acum a fost reactivat. Dar încă nu ma pot conecta fiindcă spune ca îmi sunt verificate informațiile. Ce pot face? Care este adresa de gmail a Facebook ca să le dau mesaj despre problema? Ms și fundă.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Nu au gmail :))
https://www.facebook.com/help/contact/357439354283890/
Asa ii contactezi.

Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cum sa aiba o firma uriasa ca Facebook adresa de e-mail pe serverele unei firme concurente? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru costinvlad490):

TU primesti e-mail de la Facebook, pe adresa ta de gmail.
Daca primesti e-mail de pe alta adresa decat Facebook (gmail, yahoo, etc.), atunci inseamna ca cineva iti "pescuieste" datele tale (fishing), se da drept in numele cuiva de la Facebook.
La fel se trimit e-mail-uri si in numele bancilor sau altor institutii, cu diferite pretexte (de obicei cu solicitarea "verificarii" parolei, a codului pin sau alte asemenea informatii, fara care nu se poate intra in contul tau! Daca le dai, te trezesti in curand cu contul spart, banii luati din cont etc.

Nici o firma mare care se pretinde NU iti cere printr-un e-mail (sau prin alte cai) datele personale! Trebuie sa te prezinti PERSONAL la firma pentru asemenea clarificari!

Daca ai problema cu Facebook sau alte site-uri, atunci ti se trimite un cod de siguranta (de valabilitate scurta) pentru confirmarea identitatii tale.

Răspuns utilizator avertizat
| Manu12 a răspuns:

Salut. Ti-au spus de la început pentru cât timp ti-l Închide? Am și eu o problema asemănătoare, mi l-au închis dar nu mi-au zis pentru cât timp

Răspuns utilizator avertizat
| Manu12 a răspuns (pentru costinvlad490):

Ce te întreb eu și ce răspunzi tu...

Răspuns utilizator avertizat
| Manu12 a răspuns (pentru costinvlad490):

Și cum fac asta?

Răspuns utilizator avertizat
| Manu12 a răspuns (pentru costinvlad490):

Nu am găsit nimic concret

Răspuns utilizator avertizat