| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca acest sistem este bun pentru gaming? Jocurile pe care as dori sa le joc sunt: Fifa 16, League Of Legends, Far Cry 3/4 GTA 5 si alte jocuri de acest gen. Cam cate fps-uri pot scoate in acestea si la ce calitate le pot juca? Multumesc anticipat. http://www.altex.ro/......5-free-dos

Răspuns Câştigător
| ishallhelpyou a răspuns:

Cam slab procesorul, dar nu ar trebui sa ai probleme!

happy gaming!

| AdrianSvR a răspuns (pentru ishallhelpyou):

Nu stii cumva cate fps-uri as putea sa obtin si pe ce calitate as putea sa joc? Pentru mine ar fi un pas inainte deoarece in momentul acesta am un laptop cu procesor dual core 1.3 ghz si placa video integrata laughing

| ishallhelpyou a răspuns (pentru AdrianSvR):

Depinde de rezolutie, de exemplu gta 5 cu siguranta nu 60 fps. am eu octa core cu un r7 260x pe full hd si nu reusesc sa tin 60 fps constant, undeva la 55-60 (totul pe very high).
Bine, daca dai jos antialising, o sa tina 60 fps cam orice joc la configuratia aia, placa video e buna.nu stiu despre far cry si gta 5 daca o sa tina 60 fps chiar si fara antialising, dar cum ziceam, depinde si de rezolutia la care joci.

| ishallhelpyou a răspuns (pentru AdrianSvR):

Am uitat sa mentionez, sa-ti pui Windows 10 daca vrei sa scoti cat mai mult din laptop big grin si sa-ti iei un sistem de racire, mai mult ca sigur o sa se incinga in draci laughing

4 răspunsuri:
| AdrianSvR a răspuns:

E computer, nu laptop laughing Oricum mersi de ajutorwinking Apreciez