| Ciufiiiiiiix a întrebat:

Credeti ca cauza principala daca se blocheaza calculatorul
poate fi din cauza prea multor fisiere descarcate de pe net?
ar mai trebui sa sterg din ele?

Răspuns Câştigător
| iiKidda a răspuns:

Heii. :* Paii, nu te apuca sa stergi lucruri, calculatorul se blocheaza din vina virusilor care sunt in el..Virusii,odata ce descarci cv, unele chestii au si virusi cu ele..De aceea nu trebuie sa descarci tot felul de lucruri. Daca sti ca ai un antivirus bun, desigur ca poti sa descarci happy Sau mai poate sa se blocheze din vina windowsului..Si mie mi se intamplat asa,si pana la urma mi-am chemat verisorul si mi-a descarcat alt window,dar ai grija,s'ar putea, daca iti schimbi windowsul, sa ti se stearga tot ce aveai inainte, poze, muzica, tot happy Eu nu le am cu pc'urile. laughing
Sper ca te'am ajutat :* Bye si succes! :*

4 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Nicivorbă, insă contează într-o oarecare măsură dacă ai prea multe informații și stai slab cu spațiul.

Însă principala problemă pentru care calculatorul se blochează este instabilitatea și piratarea sistemului de operare. După se adaugă multe programe care fiecare ocupă resurse, antivirus și multe foste programe instalate. Rezultă o salată de toată frumusețea.

Souluție, reinstalează-ți sistemul de operare odată la 6-12 luni. Astfel îl menții mai curat.
Pentru a trece de 12 luni, folosește programe de întreținere precum ccleaner și programe pe care le folosești de mult timp din surse sigure și gratuite!

Mult succes îți doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fisierele il blocheaza, ci virusii si programele instalate aiurea.

| victorandrei a răspuns:

Problema ar fi mai repede de la prea multe programe instalate cu "next next next" fara sa citesti sau sa stii despre ce este vorba. Sau OK/YES dat la intamplare cand iti apare o fereastra si apesi fara sa citesti si nu stii despre ce este vorba.
Daca vrei mai multe detalii despre id ul meu de mess vyk_06

| Pufffx a răspuns:

Poate fi si variante cu fisierele daca ai un calcuator mai vechi Foarte multe erori foarte multe programe instalate aiurea mai sterge si din fisierele pe care le ai, dezinstaleaza ce nu iti trebuie din control penal program uninstal a programs si dai si o scanare eu una am avut ca antivirusuri Avira, Avast si acum am AVG si la el am si un program de scanare a erorilor.Bafta.