| Kornuletz540 a întrebat:

Credeți că opțiunea de donații din timpul live-urilor pe TikTok ar trebui interzisă sau limitată pentru un număr restrâns de influenceri și creatori de conținut pe platformă?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu sper totusi ca "manelizare"a asta in masa denumita tik-tok va fi interzisa, asa cum a inceput sa fie in SUA blamata si pusa la zid

sa vezi acum cate dislike-uri imi iau si cati ma blocheaza aici ca am zis asta laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar exista o astfel de discriminare?

| Kornuletz540 explică (pentru suntserios):

Nu este discriminare, mi se pare că ar fi o măsură de bun simț și de corectitudine pe TikTok, în condițiile în care nu orice conținut ori live ar trebui monetizat datorită naturii sale, pentru că una este să primească donații unul care doar se filmeză repentând obsesiv gheghe sau alte nebuneli și alta este un creator de conținut cunoscut care face content de calitate bună (acordare de prim-ajutor sau educație financiară pe înțelesul tuturor).

| alina2k18 a răspuns:

Nu.
De ce sa o interzica.
Sunt cadouri, donatiile sunt altceva laughing)
Influenceri sunt f putini, creatori de continut la fel.
Ca Vasile isi arata oile la pascut si Ioana injura de mama focului nu inseamna continut laughing)

| Kornuletz540 explică (pentru alina2k18):

Și nici cineva care doar mimează diverse lucruri sau le zice repetitiv.