| 1Chris1 a întrebat:

Cu ce-i mai bun un laptop daca are i7, adica 7 nuclee, si un procesor dual core 2.30 GB, fata de unul cu i5 sau i3, si procesor Intel core 2.60 GB?

Cel mai complet raspuns, are funda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lolza, un i7 nu are 7 nuclee in nici un caz laughing, un procesor din gama i e mai bun fata de un dual din cauza inovatiilor care le are, cum sa iti explic, daca te pricepi la masini ca diferenta dintre un motor TSI/FSi fata de un MPI happy

| megamix112 a răspuns:

Tu cred ca ai fumat ceva...i3, i5 si i7 sunt procesoare cu 2, 5 respectiv 7 nuclee iar procesorul dual core are 2 nuclee.Nu exista procesoare cu GB ci cu GHz.Informeaza-te mai bine si dupa aceea pune intrebari pe site.

| BogdySS a răspuns:

Vaiiii. Ce tocana ai facut aicilaughing. Tipul procesorului poate fi Core 2 Duo sau Pentium Dual Core(CORE=NUCLEU) sau i3, i5, i7. Procesoarele i3 au 2 nuclee, cele i5 au 2 sau 4 si cele i7 au 4 sau 6. Daca se zice ca un procesor are frecventa de 2, 3 Ghz, de fapt fiecare nucleu poate lucra la aceasta frecventa. Daca avem un i7 cu 6 nuclee avem 6*2, 3=13, 8 Ghz.happySper ca ai inteles