| siwel a întrebat:

Cu ce program as putea edita (taia, lipi) filme in format avi care dupa editare sa pastreze formatul avi? Multumesc in avans.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ulead Video Studio. (recomand versiunea 9 pentru că merge pe orice calculator dar dacă ai PC performant, ia versiuni mai noi)
E uşor de folosit şi are opţiune de păstrare a formatului original sau de salvare în avi-uri mai performante.
Succes.

P. S.: Movie maker e uşor de folosit dar nu salvează în format avi sau orice altceva în afară de "wmv" niciodată!

5 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Windows movie maker

| Alina a răspuns:

Movie Maker, iar cand salvezi alegi. avi happy

| hallux a răspuns:

Ai un program de editare in windows, e al windowsului ii zice movie makerfactory. asa ii zice p windows vista, dar am impresia ca e si in windows 2000, sau xp da, ii zice windows movie maker