| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se poate curata ecranul notebook-ului de praf? Am inteles ca sunt ceva solutii speciale dar nu as mai vrea sa dau bani si nici nu stiu cum se numesc... Cu spirt se poate?

Răspuns Câştigător
| funnymantm a răspuns:

In nici un cz spray. Deci: Scoti bateria si acumulatorul. stingi notebook-ul si ar trebui sa ai o carpa din piele de caprioara. De obicei cand cumperi un notebook iti dau si asa ceva.
Eu am facut prostia sa il sterg cu alcool pur. Spirtul nu este bun. Nu a patit nimic dar cica nu este indicat.
Daca folosesti alcool vezi sa nu fie in exces. Lasal 20 de minute dupa stergere stins.

8 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Există in comerţ mai multe tipuri de soluţii de curăţat. Eu am ''OneClean Vision Screen cleaner'' şi sunt mulţumit.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu il curat uneori cu servetele umede. Incearca sa-l cureti cu o carpa moale sau cu piele de caprioara cum au spus criticul si funnymantm.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la un magazin cu produse IT si iti recomanda ei.

| Brigitta a răspuns:

Gasesti solutii in hypermarket, tot felul de produse exact pentru astahappy
Sau cu o bucata de carpa din bumbac fin, ceva sa nu lase urme.

| spiritul a răspuns:

Da cu spirt medicinal ca e bun la orice plasticarie si sticlarie. Nu ataca nimic nici pe drak si scutesti si banutii. Numai nu da in exces. Pui pe o carpa de bumbac, un tricou/maieu uzat ceva si storci excesul si basta. E cel mai bun, ia jos jegu, nicotina etc.

| sese a răspuns:

OMEGA-free style pachet care contine :spray si un fel de servetele speciale(uscate) -pentru tongueC SCREEN, PLASMA si LCD(cam 13 lei ).

| annda a răspuns:

Pai sunt spray-uri cum sunt alea de mobila sunt speciale pentru calculator, laptop, tv si alte aparate. Si nu costa mult aproximativ 12-13 lei. Cu spirt nu stiu daca e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu il curat cu o bucatica de piele moale...si cu alta il sterg...
Nu are nimic.