| lolce a întrebat:

Ecranul de la tableta se poate sterge cu spirt, sau cu ce?

Răspuns Câştigător
| Tehnik a răspuns:

Ancuta, niciodată cu spirt!
Microfibra uscata sau soluție pentru LCD, o găsești la magazinele care vind TV-uri. dacă nu ai nici una nici alta o cirpa fina din bumbac.
Tableta nu are doar un geam. Are deasupra un digitizor care transforma miscarea degetului tau in impuls electric. Dacă dai cu spirt risti sa nu mai functioneze cum trebuie digitizorul.

7 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Cel mai bine cu material din ala cu care se sterg ochelarii. Se curata foarte bine. Nu pune toate substantele pe ecran.

| CoL00SaL a răspuns:

Da cu un servetel pentru ochelari...
Pupicii!

| JustHappiness a răspuns:

Există nişte şerveţele speciale pentru ecran, nu ştiu cum se numesc exact. sad

| paula45 a răspuns:

Da se poate dar cu foarte putin pus pe o discheta, sau cu servetele pentru ochelari. Sper ca te-am ajutat, te pup.

| bodyboss73 a răspuns:

Eu il spal cu wodka

| SnoopDog19 a răspuns (pentru bodyboss73):

E buna ideea pentru ca ea e tare, Foarte bun raspuns happy

| Alexsmyle a răspuns:

Da,se poate! Dar preferabil ar fi sa iei un spray sau un gel special pentru ecranul de tableta, telefon si alte electronice!