| CeVorbestiMa a întrebat:

Cum aș putea sporii capacitatea memoriei laptop-ului meu? dar memoria ram?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Upgrade,ram,hard,placa video, atata poti face
un hard ssd sata
6 gb ram trebuie sa fie indetici cu cei scosi
bafta multa mare griji cum i pui in laptop mai arzi placa de baza

| K0sti a răspuns:

Pai laptopul are numai o memorie, aia RAM, alta nu exista!

| Jipa95 a răspuns:

Capacitatea memoriei de stocare o sporesti cumparandu-ti un hard disk mai incapator. Memoria ram la fel, dar aici trebuie sa te uiti la tip, frecvente, capacitatea memoriei, si nu in ultimul rand sa fie o memorie de laptop.

| Vanqu1sh a răspuns:

Trebuie sa te interesezi despre laptop, la unele modele se poate face la altele nu, in alt caz trebuie sa vezi cate slot-uri ai, daca ai 2 slot-uri si ambele sunt ocupate cu cate o placuta de 1 gb sa zicem, atunci ar trebui sa cumperi 2 placute de 2 gb sa faci 4 gb, sau eventual una de 2 gb si lasi una de 1 gb sa faci 3 gb, trebuie sa vezi si frecventa maxima care o suporta placa de baza si procesorl si tot asa. Dar mai intai asigura-te ca se pot schimba ramii la modelul tau de laptop.