| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu ce marca este memoria ram fara sa desamblez calculatorul?

Răspuns Câştigător
| Abandoned2 a răspuns:

Folosesti un software in acest sens. Everest Ultimate Edition, AIDA64, etc. La sectiunea Hardware pe undeva. Scrie destul de detaliat cu tot cu numele marcii.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Silent, uneori functioneaza, dar nu intotdeauna. Poate afla eventual doar ce cipuri au fost folosite in memoria respectiva, nu si marca/modelul anume, asta in cazul in care are memorii mai "nebuloase" asa...

| Lex169 a răspuns (pentru KodrutZ):

Va multumesc amandurora

| Lex169 a răspuns:

Va multumesc amandurora