| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu ce placa de baza de am?

7 răspunsuri:
| Alex_9605 a răspuns:

Ai mai multe variante. Ori verifici numele placii de baza de pe un driver pe care s-ar putea sa il ai, o sa scrie ceva de genul Driver Chipset. Poti intra in Bios iar intr-o anumita rubrica vei avea date tehnice despre calculatorul tau, poti desface carcasa si citesti de pe placa de baza numele si seria sau iti poti instala un program gen Aida32 sau Everest care iti vor comunica toate datele tehnice si componentele calculatorului tau.Bafta!

| teodorus a răspuns:

Urmezi pasii astia happy

Dai click dreapta pe "My Computer" --> "Propertise" --> aici ai datele tehnice printre care si placa de baza.

Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din bios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-am scos si eu AIDA 32 sa vad ce placa de baza am si e o tampenia curata.La Numele paci de baza scrie =>unknow... la model tot unknow ce sa mai cred de aicea ca nu am placa de baza?:S

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca si cu everest

| Alexutzuhud a răspuns:

Ok... ce pot sa zic ca si mie mi se intampla la fel cu Motherboard name unknow ce pot face?

| dinu95 a răspuns:

Uite.
Desfaci unitatea si te uiti in ea.
Trebuie sa scrie ceva cod pe placa aia mare pe care sunt puse toate componentele. De exemplu ma nime ii placa mai veche : SOYO SY-P4VSA