| maniac a întrebat:

Cum aflu ce placa de baza am?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Este un progrămel. Everest îi zice. Şi îl poţi lua de pe net sau dacă vrei ţi-l dau eu.Cu programul ăsta poţi vedea toată configuraţia calculatorului tău inclusiv poţi monitoriza şi temperaturile procesorului şi plăcii video, etc.Vezi că Everest Ultimate trial şi îţi trebuie serial ca să îl poţi folosi la capacitate maximă dar pentru ce îţi trebuie ţie e suficient şi trialul.
Sau mai este o variantă numai ca trebuie să desfaci calcul şi să te uiţi pe placa de bază că trebuie să aibă un cod scris pe ea. Ăla îi tipul plăcii de bază; de exemplu la mine îi ECS 70-50 M-M.Bafta

| jabiilord a răspuns:

Uite cam asa stau lucrurile cu placa de baza:
http://www.tutorialepc.ro/ce-placa-de-baza-am-instalata-in-calculator.html

Elianna
| Elianna a răspuns:

Start->Control Panel->System->Hardwere->Device maneger->System devices

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Everest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum aflu ce socket am?