| Ionut321123 a întrebat:

Cum aflu ce placa video, procesor etc. am la calculator?

Răspuns Câştigător
| sonny89 a răspuns:

Click dreapta pe My Computer, apoi Manage. Din lista din partea stanga, selectezi Device Manager. Si GATA!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sutinoo a răspuns:

Donwload-edaza Everest de pe link-ul de mai jos si fa un raport (e simplu de folosit). Iti arata tot : hardware si software

http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml

| RainOfColors a răspuns:

Start -> Run -> tasteaza "dxdiag"; sau descarca cpuz. Sper ca te-am ajutat

| costykyo a răspuns:

Foloseste asta http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html este gratuit si nu are nevoie de instalare te duci jos de tot in pagina si ai downloand from here! Funda? plzzzzz

| st3ri3 a răspuns:

Intri in My Computer, Click dreapta, proprietes,si iti arata acolo procesoru [gHz, GB-Ram, etC]... sper ca te-am ajutat. funda please

| Dijmarescu_Costy_1990 a răspuns (pentru st3ri3):

Mie imi arata la procesor model unknow, cum pot sa vad ce model e?

| Robert_Lipold_1976 a răspuns:

Mda asta in cazul in care ai deja instalat drivere respective, dar ce faci in cazul meu unde la comanda dxdiag are ''N/A''? cu toate ca stiu ca placa video este un ati radeon 2600 hd xt agp(cu xp sp3),sincer am downloadat fel de fel de drivere de pe site oficiale si neoficiale, scanat si instalat indetificatori de placa si chip, ok am obosit de cautat drivere!

| Cosmin_Andrei_1996_VX1R a răspuns:

Dar daca nu ai windosul pus?(in cazul meu) big grinbig grin

Alte răspunsuri