| ItzRivenGod a întrebat:

Cum aflu ce placi video de 1 gb suporta placa de baza k8n62 k8nf4g-sata2?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici cateva exemple
http://www.emag.ro/......dr3-ig1806

| taken a răspuns (pentru neluL):

De ce ai bifat la filtru DDR 3 si slot PCI Express 2.0?

| neluL a răspuns (pentru taken):

Pentru ca dupa cum e placa de baza nu cred ca ar da 4-5 milioane pe o placa video! Eu nu as da!

| taken a răspuns (pentru neluL):

Am inteles.

| taken a răspuns:

Http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/K8NF4G-SATA2/
Are slot PCI Express deci suporta orice placa video care are slot PCI Express(PCI E).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

754 socket? nu mai bine iti iei o placa cu procesor dual core si video integrat?
E o investitie fara succes pentru viitor.Am avut si eu socket-ul acela, e praf si cel mai bun procesor era un amd athlon 3700+ la vreo 2.4 ghz, si daca stai sa te gandesti ca era varf de lance pentru acel socket, nu prea iti mai vine sa bagi bani in el.