| Girly97 a întrebat:

Cum aflu daca televizorul meu smart Samsung are Bluetooth?

14 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Citeste manualul de instructiuni.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca este model nou are, daca este mai vechi adica 2011 nu are

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Hmm, nu este vechi, il am din 2017.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Girly97):

Uita te in setarile tv ului si vezi daca are bluetooth va aparea pe ecran, daca nu il gasesti in setari inseamna ca nu toate modelele au.

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am cautat la setari de retea si setari de sunet dar nu am gasit inca nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Girly97):

Atunci baga i mufa de internet in tv si vezi asa daca are

| Girly97 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu folosesc cablu pentru Internet, ci WI-FI.

| Wr3nch a răspuns:

Vezi ca doar faptul ca are Bluetooth nu inseamna si ca merge orice accessoriu Bluetooth. Pe unele smart tv de ex merg tastaturi sau mouse, dar nu si casti. Da-ne un model si vedem.

| halogen001 a răspuns:

Dupa modelul tv-ului se cauta caracteristicile fie pe site-ul Samsung, fie pe site-urile magazinelor. Cautarea se face intai pe Google.
Alta varianta- se intra in setarile tv-ului si se verifica daca are setari pentru bluetooth. Alta varianta - se citesc instructiunile de folosire.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cica ar avea:
https://www.samsung.com/uk/support/model/UE32H5500AWXZF/
in manual chiar iti spune cum sa connectezi tastatura:
https://downloadcenter.samsung.com/......3-0626.pdf

Răspuns utilizator avertizat
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Intră în meniul Setări, aici selectează Sound(Sunet), apoi selectează Sound Output(Ieșire Sunet), dacă îți apare opțiunea Bluetooth Speaker List atunci tv-ul tău suportă bluetooth.

| badpanda a răspuns:

Nu are.
Ai aflat.

| Girly97 explică:

Modelul este UE32H5500AW.