Întrebare recomandată | Sonia822 a întrebat:

Cum aflu dacă Windows are 64 biți sau 32 biți?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tine apasat pe tastaura combinatia de taste >> "icoana cu sigla windows" + tasta i "

se va deschide o fereastra de aici mergi la System

acum click pe ABOUT (este in stanga cel mai jos)

In ABOUT cauti sintagma System type...

daca scrie x64 la system type atunci inseamna ca este pe 64 biti daca scrie x86 atunci este pe 32 biti

| RAY a răspuns:

La instalare îți scrie pe ce sistem e

| NLS a răspuns:

Poți accesa "dxdiag" din caseta de căutare, si în fereastra ce apare, ai informații despre hardware și despre versiunea și tipul de windows (64 bit sau 32 bit).

Sau la Settings-System-About
Cum ți-a indicat Bula

| Scotianca a răspuns:

Dai cu maosu dreapta pe My Computer si apoi proprietati sa vezi ce specificatii are pcul tau.

| Simona2024 a răspuns:

Uite, eu iti dau soluția cea mai simpla. Pe desktop, ai My computer, computerul meu. Da click dreapta pe el, si alege proprietati. Da click pe proprietăți si afli tot ce vrei sa stii despre computerul tau.

| mariusdaniel21 a răspuns:

Săgeata pe My Computer next -click dreapta folosind mouse-ul next-click pe proprieties(proprietăți)ultima obțiune next-Cu plăcerehappy