| rockbluesman a întrebat:

Cum aflu procesorul unui calculator?

Răspuns Câştigător
| Andrei2991 a răspuns:

Click Dreapta pe My Computer -> Properties si scrie acolo AMD / Intel x.xx gHZ depinde de ce procesor ai.

| rockbluesman explică (pentru Andrei2991):

Multumesc mult.sunt la tic.m-ai salvat

| Andrei2991 a răspuns (pentru rockbluesman):

Cu placere, de obicei scrie niste date pe un sticker de la unitatea calculatorului. La noi in scoala asa este.

7 răspunsuri:
| onyvirus a răspuns:

Gasesti in sistem s au posteaza aici ony.forumssv.com

| Sandu_Daniel_1999 a răspuns:

Umbli din My Computer -Properties

| Alex177 a răspuns:

Intri la Start si scrii in casuta la Run " dxdiag " si iti apare tot ce vrei despre el

| CosminRo17 a răspuns:

Click dreapta pe "My Computer" --> "Properties" --> (Ți se va deschide o nouă fereastră) "Processor: Amd/Intel..."

| Kim_Ioana_1990 a răspuns:

Cauta calculatorul pe net și vei alfa in descriere ...nu șțiu alta metoda