| VlaDtz99 a întrebat:

Cum as putea folosi toate boxele de la un sistem 5.1 la o placa de sunet 2.1?

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Cauta doua mufe split pune 2 boxe pe un canal si 2 pe celalalt canal.

| BTWIN a răspuns:

Conectezi toate boxele la subwoofer apoi faci conexiunea dintre subwoofer si pc prin cablu.Eu am sistem 5.1 si il folosesc la laptop.Sistemul meu are un buton care se numeste "PRO-LOGIC", iar cand il apas fac sa se auda in toate boxele(5.1) iar daca il apas iar se aude doar in 2 boxe (2.1)...E cam nasol cu sistem 5.1 la placa de sunet 2.1 deoarece cand se aude in toate cele 5 boxe, se aude ca la un radio de ala vechi. ceva de genu si cu bass.