| Anonimul151 a întrebat:

Cum aș putea intra în legătură cu cineva de la Facebook și Instagram pentru a mă ajuta în rezolvarea unor probleme legate de niște conturi? (recuperarea lor mai exact).

Acum vreo 3 ani știu că am avut un cont de Instagram dezactivat, le-am trimis un email celor de la Instagram și chiar am primit răspuns. Mi-au spus ca au verificat motivul pentru care a fost dezactivat contul. Și pentru că nu am fost eu de vină, l-au reactivat și a mers. Chiar și acum merge acel cont.

Însă acum am nevoie mai mult pentru Facebook. Pentru a recupera nișe conturi mai vechi...

Există vreo secțiune pe Facebook unde pot face "ticket", cu privire la problemă și după sa primesc asistență până la rezolvarea problemei? Sau există o adresa de email unde pot să trimit și voi primi un răspuns?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Poti lua legatura cu Facebook prin sistemul lor de support https://www.facebook.com/help/

Insa nu te astepta sa iti mai poti recupera conturi foarte vechi la care numai ai acces fie la parole fie la emailurile de recuperare, fie unde ai avut autentificare in 2 pasi si numai ai numarul respectiv de telefon.

Nu strica se incerci insa!

Din cate stiu eu, atat Facebook cat si google sunt ultimii care iti vor raspunde sau vor lua vreo masura ca sa te ajute!