| MalinaH a întrebat:

Cum as putea mari sau micsora o poza in kb sau mb cu photoshop cs4 portable sau cu irfanview? sau daca exista un program special de downloadat free si full va rog sa imi dati un link.mersi

Răspuns Câştigător
| fif2002 a răspuns:

Atat photoshop cat si irfanview au optiunea "save for web" de obicei aceasta obtine cea mai buna rata de comprimare. Gasesti optiunea in meniul file (la irfanview sigur, la photoshop nu mai stiu unde e dar tot pe acolo ar trebui)

2 răspunsuri:
| Tom a răspuns:

O salvezi in format JPEG iar cu photoshopul poti sa-ti mai scazi la quality cand o salvezi sau din marime si astfel va ocupa mai putini kb

| ValentinCN a răspuns:

Iata aici este explicatia cum poti mari, micsora si indeobste transforma o poza: http://lectii-photoshop.com/invata-instrumentul-photoshop-transform/