| iomenio a întrebat:

Cum as putea reformata un pc fara CD-rom si stick? ce as putea face? va rog frumos!big grin

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa te rogi la Dumnezeu sa faca o minune.

| dudu13 a răspuns:

Nu ai cum.

| Adryan17 a răspuns:

Poti formata o singura partitie. cea care nu ai instalat windowsul pe ea... dai clik dreapta pe :C sau big grin sau cum se cheama partitia pe care vrei sa o formatezi si selectezi FORMAT. Nu poti sa formatezi partitia in care ai instalat sistemul de operare. bafta. funda?

| horia2012 a răspuns:

- Te duci in "My computer"pe fiecare partitie in parte, in afara de C: unde este instalat sistemul de operare, click dreapta pe acea partitie, "format", si alegi dupa cum vrei, "quick format" sau
"full format".
-Prin formatare se pierde absolut tot ce e pe acea partitie.
-C: nu-l poti formata decat cu CD-ul de instalare al sistemului.

| pozeanimate a răspuns:

Daca e vorba sa formatezi discul unde sta windows, trebuie sa creezi o alta partitie
de exemplu de 10 gb
bagi windows xp pe el, apoi intri pe el si formatezi partitia C cu windows, apoi instalezi chiar si fara cd sau stik direct din windows xp
daca nu este vorba de discul cu windows, clic dreapta pe discul cutare si dai format
daca nu vrea descarca un program pentru asta
de exemplu
acronis disc management suite

| Andrei4Lol a răspuns:

Ai putea lua Hard-ul sa-l duci la cineva sa til reformatezi acolo..altfel n-ai cum