| AlmaDa a întrebat:

Am un telefon Samsung S2530. Mi s-a stricat touchscreen-ul,nu este pentru prima data. Inainte imi mergea dupa scurt timp,cateva minute,dar acum chiar nu mai merge deloc. Daca imi schimb touchscreen-ul mi se va reformata telefonul? Adica eu am unele chestii in telefon salvate,nu pe card,poze,filamari si mesaje,s-ar putea sterge odata ce schimb ecranul? Dau funda, multumesc frumos

1 răspuns:
| CaptainPanda a răspuns:

Intra pe tastatura si da #*0#* se numeste LCD test acolo este si o chestie numita:Touch Screen Test da acolo