| mbzba a întrebat:

Cum blochez tasta FN la laptop Lenovo G505? Va rog cine a mai avut aceasta problema ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Intră în BIOS când pornește calculatorul și de acolo se face modificarea comportamentului tastei Fn. Citește manualul de utilizare!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da' de ce ai dori s-o blochezi?!?

| mbzba explică (pentru mihai69):

Cand apas pe f1-f9 are diferite functii, volum +/-, mod avion etc, ca sa ma folosesc de butoanele f1-f9 in jocuri nu pot din cauza ca se schimba tot volumul etc, trebuie sa tin apasat si pe FN, stiu ca alte laptopuri au tasta fn lock, dar al meu nu are, de asta si intreb

| mihai69 a răspuns (pentru mbzba):

Intră în BIOS când pornește calculatorul și de acolo se face modificarea comportamentului tastei Fn. Citește manualul de utilizare!

| Rebenciuc_Valentin_1997 a răspuns:

La mine se tot apasa tasta 5 vreau so dezactivez. am intrat in bios si unde trebuie sa intru