| Vintila_Razvan_1998 a întrebat:

Am si eu un laptop Lenovo G505 cu placa video Amd Radeon, 4G Ram ecran 15.6 HD LED si nu imi merge nici un fel de joc. La unele imi spun ceva de grafica 3d iar la unele imi spun sa le reinstalez. Puteti sa ma ajutati? funda!

Răspuns Câştigător
| nemesis1000 a răspuns:

AMD Radeon HD 8570 M este placa ta video, care are o latime de banda 64 biti(foarte slaba-desene animate).Ea este integrata in procesor (APU - fusion). Procesorul este de asemenea extrem de slab : A4-5000 1.5GHz, ce pretentii poti sa ai? Tragi singur concluzia...Pentru jocuri iti trebuie placa video dedicata, nu integrata, si un procesor mult mai puternic.Laptopul in ansamblu este slab.Incearca jocuri vechi, de exemplu serious sam 2, far cry 1, ...vezi daca merg. Bafta.

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Ceva normal. Ceea ce ai tu e hardware pentru orice altceva(altminteri pentru ceea ce e creat un portabil) în afară de gamming, deoarece placa grafică integrata în APU adica în procesor nu e creata pentru asta, la fel nici procesorul AMD ce îl ai, care e pentru filme, muzică, etc.
Vrei gamming ia un desktop, nu coxălii un dispozitiv ce nu e creat pentu asta.Succes