| GulDan a întrebat:

Cum castig bani din 99design? cum functioneaza?

2 răspunsuri:
| AlexandruAR a răspuns:

Poti castiga bani din 99designs daca esti web designer sau grafician. Pe acel site oamenii au nevoie de logo-uri, design pentru pliante, postere, bannere, cam tot ce tine de grafica web etc., se posteaza o cerinta cu descrierea proiectului, timpul limita si suma de bani pe care o va plati, apoi graficienii inscrisi pe site posteaza propunerile lor. La final cel care posteaza cerinta desemneaza un castigator si il plateste.
Poti posta si sute de propuneri fara sa castigi bani de pe urma muncii tale, daca nu esti desemnat castigator. Este un risc pe care ti-l asumi.

| Borde_Andrei_1995 a răspuns:

E complicata putin treaba. Iti trebuie si noroc in unele cazuri. Sunt incepatori care au cont de 1-2 luni si castiga concursuri de 500$. Totul tine de atentia care o acorzi concursului respectiv. Nu pierde timpul pe un singur concurs, participa la cat de multe poti. Sansele tale la castig se vor mari. Comunica cat de mult poti cu organizatorii, intreaba-i cam ce ar vrea, citeste atent fiecare design brief. Mi-a luat ceva timp sa ajung la stadiul care sunt, sunt foarte multumit de el. Este o afacere pot spune, din care chiar poti castiga foarte foarte bine. Totul depinde de tine.
Citeste aici -> http://99designs.com/......trategies/ te va ajuta. Mult noroc!