| anonim_4396 a întrebat:

Cum configurez corect un router wireless tp link,folosind cd-ul, daca am internet de la rds? Ce sa aleg la tipul de conexiune? Ip dinamic, IP static sau PPPoE? Uitati o poza cu niste detalii de la conexiunea mea la RDS: http://prntscr.com/5gdh2j
Indiferent ce tip de conexiune aleg, o sa am internet si la pc si in toata casa incat sa ma conectez la el de pe tableta sau telefon?

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Tipul de conexiune nu are nicio treabă cu semnalul. Normal că o să ai net în toată casa. Iar RDS-ul foloseşte PPPOE. Adică user şi parolă. P-aia trebuie s-o alegi.

| AdrenalinTm a răspuns:

Pai daca ai de la rds clar pppoe cu user si parola