| 000MadMAX000 a întrebat:

Salut daca am doar tableta si internet prin cablu si vreau sa imi cumpar un router wireless il pot configure de pe tableta sau am nevoie neaparat de un PC? mentionez ca am conexiune PPPoE. Funda

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Salut,

Nu iti trebuie neaparat pc, configurarea se face cu ajutorul unui browser( int explorer, mozilla, google chrome...) lucru care il ai si pe tableta. Ce trebuie sa faci in primul rand este sa te conectezi cu tableta la reteaua wifi emisa de router, iar dupa ce s-a conectat toata treaba se rezolva din browser intrand pe interfata routerului si acolo ai optiune de conectare pppoe unde introduci userul si parola ta.
Multa bafta

5 răspunsuri:
| elycrissro a răspuns:

Daca nu ai un PC la indemana, poti imprumuta de la un prieten, sau te poti duce cu router-ul la un prieten sa il configurezi, ai ocazia sa faci asta si al magazin, cand il cumperi.

Configurare router RDS Conexiune retea PPPoE

http://programepc.net/configurare-router-rds-conexiune-retea-pppoe/

| hp8510p a răspuns:

Da,trebuie sa ai un pc pentru pppoe pentru ca trebuie sa-l conectezi la el sa-i faci setarile

| Garsonfane1979 a răspuns:

Da se poate de pe orice gadget care are conexiune la internet. http://bit.ly/174djjQ

| Pyo a răspuns:

Salut, nu ai nevoie de sa conectezi routerul la PC, poti sa conectezi direct tableta la wireless intri pe ip si poti sa configurezi routerul de acolo

O seara faina

| Ion_Negrea_1941 a răspuns:

Am o tableta allview3 speed de 9, 7 "cum pot folosi sticul pentru internet rds tip Huawei la tableta? va mulumesc anticipat. mentionez ca pe laptop merge f. bine.